Гори дел од славниот стадион на Реал Мадрид

Се запалил дел од стадионот на Реал Мадрди „Сантијаго Бернабеу“.

На социјалните мрежи од предмалку можат да се видат снимки како гори дел од „Бернабеу“ на кој во овие моменти се работи на реновирање. Повеќе информации засега, како и од што настанал овој пожар не е познато.