Голгетерско деби на Ван Дијк во дресот на Ливерпул: Манчестер славеше во финишот против Дерби (ВИДЕО)

Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓

Екипата на Ливерпул славеше во дербито против Евертон во рамки на ФА Купот.

Милнер во 35. минута преку пенал му донесе водство на домашниот состав, и со тој резултат се замина на паузата.

Во второто полувреме, во 67. минута Сигурдсон го израмни резултатот за нови возбудувања во продолжението.

Во своето деби, Ван Дијк покажа зошто е најскапиот дефанзивец во историјата, па на пет минути до крајот му донесе голема победа на Ливерпул и ги постави конечните 2:1.

Во вториот вечерашен меч, Јунајтед славеше против Дерби Каунти. Финишот на мечот донесе возбудувања, кога во 84. минута најпрво Лингард ја погоди противничката мрежа, а потоа во 90. минута Лукаку го постави конечниот резултат.