Ѓоковиќ се расправаше со навивач: Ќе дознаам кој си! (ВИДЕО)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Новак Ѓоковиќ без проблеми се пласираше во 4-тото коло на УС-Опен откако го победи Денис Кудл со (6:3, 6:4, 6:2), а овој меч ќе биде запаметен по скандалот кој се случи на загревањето.

Еден навивач се обидуваше на секој начин да го испровоцира Ѓоковиќ и од трибините дофрлуваше:

„Нели ќе се повлечеше од турнирот“, алудираше Новак на повредата на Ѓоковиќ.

Она што беше изненадување е реакцијата на Ѓоковиќ кој дојде до навивачот и му порача.

„Верувај ќе дознаам кој си“, гласеше одговорот на Ноле.

Извор: Спортски