БОРЕЦОТ МИХА НЕ СЕ ОТКАЖУВА: Jа водеше Болоња и тоа во драматичен натпревар! (ВИДЕО)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Синиша Михајловиќ кој боледува од леукемија вечерва повторно од клупата ја предводеше Болоња која запиша победа против СПАЛ со 1:0.

Болоња после борбата во Верона дојде до првата победа во сезоната. СПАЛ падна после голема драма.

Прво поништен беш гол на Болоња во 90-та минута после интервенција на ВАР, но Роберто Соријано подоцна го пронајде патот до мрежата и обезбеди победа.

Михајловќ и со големи овации беше поздравен од трибините, ова беше негов прв натпревар на домашен терен со Болоња од кога јавноста дозна дека боледува од леукемија.