Го „изеде“ со очи: Иванка Трамп падна на шармот од канадскиот премиер Трудо

THE CANADIAN PRESS 2017-02-13 Ivanka Trump, daughter of U.S. President Trump, participates in a roundtable discussion with female executives and Prime Minister Justin Trudeau at the White House, in Washington, D.C., on Monday, Feb. 13, 2017. THE CANADIAN PRESS/Sean Kilpatrick Sean Kilpatrick Photo: Press Association/PIXSELL

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Доналд Трамп се сретна со канадскиот премиер Џастин Трудо, а задоволството да седи до него го имаше Иванка Трамп, која од објективите беше уловена како буквално го голта со поглед, со блажена насмевка на лицето.

За време на состанокот во Вашингтон, Иванка не го криеше својот „интерес“ за канадскиот шармер. „Клубот на Џастин Трудо доби уште еден член“, пиша HollywoodLife.

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on