Го „фати“ последното место: Паркирање како на акционен филм – си излезе од автомобилот „ко газда“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Нормално ненамерно, ама ова парикрање фатено на видеото подолу дефинитивно е најоригиналното паркирање што сме го виделе во последно време.

Возачот очигледно изгубил контрола над возилото, па Peugeot со голема брзина удрил во тротоарот, одлетал во воздух и буквално слетал на единственото слободно паркинг место. За среќа во несреќата Пежото не удрило ниту еден автомобил во сообраќајот, туку само ги оштетил паркираните возила, односно четири од нив.

По паркирањето, возачот излегува од автомобилот и со неверување гледа што му се случило. Да не беше надзорната камера, ретко кој би поверувал во оваа приказна.