Фото: Огромните гради не ја спречија да дебитира во UFC!

Американската фитнес инструкторка, Линдси Пелас минатиот викенд во Лас Вегас дебитираше во UFC како октагон девојка.

Пелас секако привлече големо внимание на себе, особено поради огромните гради и атрактивниот изглед.

Таа е многу активна на социјалните мрежи, осовено на Инстаграм каде објавува провокативни фотки, кои и носат голем број на обожаватели.

Last night. @ufc

A photo posted by lindsey (@lindseypelas) on

?? @passmorepics

A photo posted by lindsey (@lindseypelas) on

Anoche ? glam @elizabethsuj

A photo posted by lindsey (@lindseypelas) on