Славни

Фото: Најплатениот актер во светот купи вила во Малибу – од нејзиниот поглед ќе ви застане здивот

Роберт Дауни Џуниор се почести себе со луксузна вила во Малибу, а од сликите на неговиот нов дом ќе ви застане здивот.

Најплатениот актер во Холивуд за својот нов дом искешира 3,8 милиони долари. Секако, куќата не спаѓа во самиот врв на најскапи кои ги поседува холивудската ѕвезда, но изгледа неверојатно.

Вилата се простира на 314,3 метри квадратни, а погледот на Тихи океан се простора од сите страни. Дневниот престој е целиот во стакло, па погледот остава без здив.

To Top