ФОТО: Македонски и словенечки убавици ја красеа „Загреб Арената“

Нашата репрезентацијата ја однесе победата во натпреварот против Словенија на стартот (25:24), а покрај фантастичната атмосфера која ја создаваше „фалангата“ салата беше преполна со македонски, но и словенечки убавици.

Навистина, на трибините владееше прекрасна атмосфера, се пиеше пиво, прекрасни девојки во дресовите на своите репрезентации ја даваа својата поддршка, ракометарите прикажаа одличен ракомет, а што е најважно на крајот ние бевме тие кои се радувавме, пишува Спортски.мк.