Славни

Фото: Италијанскиот милионер шокираше со новата тетоважа!

Познатиот италијански илионер Џанлука Ваки одлучи на грбот да го истетовира својт лик и со тоа се пофали на социјалните мрежи.

Педесетгодишниот милионер инаку е многу активен на социјалните мрежи и има милиони следбеници ширум целиот свет.

Тој минатата година имаше финансиски проблеми, бидејќи банка поради долг од 10,5 милиони евра му ги заплени јахтите и недвижностите. Ексцентричниот Ваки овој долг го нарече „мал и неважен“.

Неговото семејство е сопственик на фармацевтска компанија, а тој го наследи богатството. Ако се суди според фотографиите кои ги објавува Ваки е зависник од теретана и тетоважи.

Sun , please kiss me☀️☀️ #gvlifestyle

A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) on

Advertisements
To Top