Славни

Фото: Голманот на Челзи ја остави бремената вереница поради 18-годишна девојка!

Голманот на Челзи, Тибо Куртоа неодамна ја остави својата бремена вереница Марта Домингез, а неколку дена после тоа се појави информација дека Белгиецот е во врска со 18-годишна девојка.

Таблоидот „Сан“ донесува вест дека Куртоа ја контактирал извесната Дијана Ројл преку Инстаграм каде се започнало.

Таа многу брзо ја „заклучи“ оваа социјална мрежа, а наводно била видена и на роденденот на фудбалерот на Тотенхем, Деле Али.

Иначи бившата девојка на Куртоа се врати во Мадрид каде моментално живее.

To Top