Фамозната Хајди Клум официјално стапува во трет брак

Славната манекенка и водителка, Хајди Клум, го одредија заедно со нејзиниот 16 години помлад дечко и вереник Том Каулиц и датумот за нивната венчавка.

„Да , мислам дека го одредивме точниот ден кога ќе застанеме пред олтар, а нешто повеќе за тоа ќе кажеме подоцна” , изјави Хајди за Entertainment Tonight.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on

„Двајцата сме Германци , па сме многу организирани. Сè ќе биде навреме подготвено како што се договоривме”, вели 45-годишната манекенка, која со поранешниот член на групата Токио Хотел е верена од декември 2018.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on

Клум зад себе има два брака – со музичарот Сил и со Рик Пипин.