Еве како Аргентинците го „пречекаа“ Емануел Макрон на аеродром (видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓При пристигнувањето на францускиот претседател Емануел Макрон со неговата сопруга во Буенос Аирес, за Г-20 самитот, на аеродромот немаше жива душа. За официјални лица и политички претставници на домаќинот да не правиме муабет. Единствени што го испочитуваа Макрон беа две лица вработени во аеродромот бидејќи само тие беа присутни на неговото симнување од леталото, па Французинот се поздрави со нив.