Драган Бјелогриќ со боксови го нападна режисерот Гага Антонијевиќ – беше приведен во полиција (снимка)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ беше приведен од страна на полицијата во Ниш откако утрово околу 4 часот во нишкиот хотел „Амбасадор“ го нападнал режисерот Предраг Гага Антонијевиќ и го удрил неколку пати во главата.

Српските медиуми објавија видео од надзорната камера во хотелот за кое тврдат дека од од нападот.

Антонијевиќ има видливи повреди на лицето.

Предраг Антонијевиќ е автор на филмот „Дара из Јасеновац“, а пред извесно време го обвини Бјелогрлиќ дека му нудел поткуп на почетокот на 2016 година за да го поддржи филмот „Есента на самураите“.

Антонијевиќ објави преписка со Бјелогрлиќ од 2016 година, во која се вели дека „може да заработи 100 сома“, а од е-поштата се гледа и дека Антонијевиќ категорично одбива да го стори тоа.

Бјелогрлиќ тогаш го негираше тоа и тврдеше дека преписката е фалсификувана.