Дончиќ, легендо, каква мајсторија (снимка)

Кошаркарите на Далас Маверикс го победија ЛА Клиперс, а мечот го одбележа потегот на Лука Дончиќ на загревањето.

Словенечкиот ас изведе досега невидена мајсторија и предизвика еуфорија кај сите присутни во салата откако постигна кош со рамо.

Видеото од неговата „магија“ веднаш стана вирално на социјалните мрежи.