Славни

ДиКаприо отиде на стек кај Нусрет, готвачот кој стана хит со својот стил на посолување

Турскиот готвач и месар кој со својот став на посолување месо направи бум на социјалните мрежи и стана меме хит, го заинтригира и му ги освои симпатиите и на славниот Леонардо ДиКаприо кој го посети неговиот ресторан.

Со фотката со славниот актер готвачот Нусрет Гокче се пофали на Инстаграм, каде за 24 часа собра над 600.000 лајкови.

A photo posted by nusr_et (@nusr_et) on

Средбата на готвачот со актерот кој во Абу Даби отиде за да касне добар стек многумина ја нарекуваат легендарнам, а фотката веќе станува нов меме хит.

Advertisements
To Top