Давид Луиз со „нож под грло“ го изнудил трансферот во Челзи!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во последниот ден од летниот преоден рок во Пари Сент Жермен се случувал вистински хорор, а во главна улога бил дефанзивецот Давид Луиз.

Медиумите од Франција откриваат детали од трансферот на Давид Луиз во Челзи, и како се создале услови за враќање на Бразилецот во Лондон, само две години откако беше продаден на ПСЖ за високи 50 милиони фунти.

Имено, дефанзивецот бил бесен на тренерот Унаи Емери што го повлекол од игра на дуелот со Монако по еден час игра. Тоа го разбеснило Бразилецот кој сакал дури и физички да се пресмета со тренерот, па отишол кај раководството и се заканил со штрајк доколку не биде продаден.

Кога пристигнала понудата од Челзи дури и со нож му се заканил на Патрик Клајверт, кој во јули беше именуван за нов спортски директор.

„Клајверт немаше избор, Давид Луиз му стави нож под грклан“, вели извор близок до управата на ПСЖ за „Екип“.