Билиќ пред отказ, Манчини веќе спремен!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Италијанските и англиските медиуми тврдат дека Роберто Манчини ќе го замени Славен Билиќ на клупата на Вест Хем.

Славен Билиќ се наоѓа пред отказ поради слабите резултати оваа сезона, а чашата ја прели високиот пораз од Манчестер Сити на домашен терен со 0:4.

Англиските медиуми пренесуваат дека раководството на клубот веќе остварило контакт со Роберто Манчини, а италијанскиот тренер дал начелна согласност да седне на кормилото.

Манчини е без работа откако на почетокот на сеозната замина од Интер. Според истиот извор Билиќ ќе добие отказ доколку викендов загуби од Саутемптон, а Вест Хем ќе го назначи Манчини за нов тренер на екипата од источен Лондон.