Џоли со солзи во очите се збогува од синот Медокс

Славната холивудска актерка и режисерка Анџелина Џоли го испрати на колеџ својот највозрасен син Медокс, кој одлучи да студира на Универзитетот во Сеул, Јужна Кореја.

Доаѓањето на славната актерка во кампусот на факултетот предизвика голем интерес на студентите, кои од културна дистанца ја снимаа, но немаа храброст да им пристапат неа или на Медокс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by jowonnn?☂️ (@xx_efu) on

Анџелина призна дека се воздржува да не заплаче , а со колку емоции го испраќа синот на факултет , се гледа на видеото, објавено од еден од студентите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by jowonnn?☂️ (@xx_efu) on

Во видеото се слуша дека Медокс одбрал да студира биоинженерство и дека ќе живее во студентскиот дом. Анџелина ги разочара фановите во Кореја , кога им кажа дека истиот ден се враќа во САД.