Џин од карактер – таков е тој


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Да, овој на фотографијава што се вози со метро е славниот актер Киано Ривс. Оној што се вивна во ѕвездената слава на Холивуд со култниот „Матрикс“, а има улоги и во други култни и одлични филмови како „Дракула“, „Малиот Буда“, „Адвокатот на ѓаволот“.

Поголем дел од заработката од секој снимен филм ја донира во добротворни цели и за болници. Не поседува сопствен луксузен апартман и живее обичен живот, иако е филмска ѕвезда. Секој ден, тој се вози со метро низ Њујорк.