Вебкафе

Брзина за во Гинис: Еве како „се лета“ со сноуборд кога те влече Масерати (видео)

Џејми Бероу е најбрз британски сноубордер кој со својот последен потфат и подвиг успеа да влезе во Гинесовата книга на рекорди откако „Масерати“ го влечеше со 150 километри на час по снегот.

„Пресреќен сум што го соборив својот претходен рекорд. Знаев дека е можно да се оди побрзо во вистински услови и со вистински автомобил“, изјави бордерот.

Бероу досега го имаат влечено автомобили, авиони, а користеше и млазни мотори.

To Top