Обложувачка „бомба“: Прилепчанец ја олесни „Моцарт“ за неверојатни 500.000 евра!?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Според неофицијалните информации кои кружат низ прилепските обложувалници дознаваме интересна приказна.

Имено, обложувач од Прилеп вешто ја искористил понудата од обложувалницата на „Моцарт“ која дава за обложување натпревари од неколку кола однапред. Тој искомбинирал натпревари и ги уплатил на неколку тикети од кои вкупната добивка изнесува вртоглави 500.000 евра.

Последни натпревари на тикетот се вечерашните дуели од Лигата на шампиони. Вусшност тој го чека натпреварот помаѓу Севиља и Манчестер Јунајтед со двојна шанса Х2 и натпреварот помеѓу Шахтјор и Рома со вкупно голови 2-5.

Ако ова сето е вистина му симнуваме „капа“ на новиот милионер и му посакуваме да ги троши парите за убаво. НЕКА МУ Е СО СРЕЌА!

ИЗВОР ВИДЕО: Зенит