Видео: „Лудиот“ Милер е ХИТ на социјалните мрежи


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Баварците ја оправдаа улогата на фаворити и со 5:0 го декласираа Бешикташ во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампиони.

Еден од најдобрите на тој натпревар беше Томас Милер кој постигна два гола и запиша една асистенција.

Германецот победата ја прослави на фудан начин и овјави видео на неговиот Фејсбук профил кое веднаш стана хит.