Брутален кунг-фу старт на Видал за доживотен затвор


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Утрово се играше мечот помеѓу Чиле и Еквадор во квалификациите за Светското првенство.

Натпреварот заврши со победа на гостите од 0:2, а во натпреварот внимание привлече и кунг-фу стартот на Артуро Видал за кој сосема заслужено заработи црвен картон.

Видал беше исклучен уште во 13. минута од мечот кога Еквадор имаше 0:1.