Боливудски свадбен луксуз – раскошна свадба на Пријанка Чопра и Ник Џонас


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Бившата носителка на најпрестижната награда за убавина, Мис на светот, Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас направија луксузна раскошна боливудска свадба.

Свадбата се одржа во палата во Индија, каде младоженците имаа христијанска венчавка. Боливудската актерка и тексашкиот пејач си ги разменија брачните завети во палатата Умаид Баван во индиската покраина Џодпур.

По оваа церемонија , која беше проселедена со голем огномет, денеска младите ќе одржат уште една венчавка според хиндуистичката традиција. Пријанка и десет години помладиот Ник се верија пред неколку месеци.

Младоженците се попфалија и на социјалните мрежи каде напишаа дека се пресреќни со тоа што ги споија традициите, верата и културите на двете земји.

Пријанка лани од магазинот Форбс беше прогласена меѓу првите 100 највлијателни жени на планетата. Чопра, освен во Боливуд има успешна актерска кариера и во Холивуд во серијата Квантико и уште неколку филмови. Во јуни беше гостин и на венчавката на Меган Маркл и принцот Хари.