Бидете „крвници“ кога треба: Мотивациите на Червар кои ги вратија „во живот“ ракометари


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Лино Червар точно знае кога и како да ги мотивира нашите ракометари, па така и синоќа, во дуелот со Тунис, во кој тие се вратија од четири гола негатива и успеаја да ги победат Тунижаните. Еве што и како ги советуваше и мотивираше Червар.