Спорт

Балотели му даде одличен совет на Габриел Жесус

Новата ѕвезда на Манчестер Сити, Габриел Жесус доби совет за љубовните врски и тоа од човек кој е можеби најквалификуван за такво нешто.

Младиот Бразилец го привлече вниманието на медиумите со прославата на голот кога имитиреше телефонски разговор, а со тој гест и испрати порака на поранешната девојка.

Неговиот потег го поздрави и контроверзниот Марио Балотели, кој притоа му даде и совет како треба да се однесува со таквите девојки.

„Браво. Кажи им НЕ на спонзорушите“, напиша Балотели на Инстаграм.

Италијанскиот напаѓач во текот на кариерата имаше врска со многу спонзоруши, па затоа неговиот совет е „злато вреден“.

? ???? bravo. SAY NO to gold diggers!! #TBT: _ By the way I miss those colours??#comeoncity?⚽ #bleumoon

A photo posted by Mario Balotelli???? (@mb459) on

Advertisements
To Top