Ана Делија – заводлив атлетски темперамент од Порторико


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ана Делиа де Итурондо е сексапилна атлетичарка и фотомодел која активно се занимава и со бодибилдинг во рамки на IFBB.

Оваа секси Порториканка често е активна учесничка на професионалните натпревари од Меѓународната федерација за бодибилдинг и фитнес (IFBB), повремено се занимава и со глума, а знае понешто и за здрава исхрана.

Од 2011 до 2013 беше нејзиниот најплоден натпреварувачки период кога освои четири златни медали на разни натпреварувања и осум други награди.