Аладин од реалноста и неговиот волшебен килим (снимка)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Јутјуберот „RhyzOrDie“ го создаде неверојатниот „лебдечки“ тепих со изработка на рамка од ПВЦ цевка околу електронска штица пред да постави тепих врз неа, правејќи ја да изгледа исто толку магично како тепихот на Аладин и Јасмин во филмот на Дизни.

„RhyzOrDie“ ги воодушевуваше минувачите лебдејќи низ улиците на Дубаи на неговата креација, но подоцна ги однесе работите на следното ниво со фиксирање на тепихот на даска за сурфање и „летање“ над морето.