А кој друг? Ибра го постигна 25.000-от гол во Премиер лигата


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Манчестер Јунајтед конечно им се врати на победите и со 3:1 победи на гостувањето кај Свонси со головите на Погба и Златан Ибрахимовиќ.

Ибра постигна два гола, но првиот има особено значење и ќе биде запишан во историјата на Премиер лигата бидејќи беше јубилеен, 25.000-ти.

По мечот новинарите му соопштија дека е стрелец на јубилејниот 25.000. гол во Премиер лигата, а Златан во свој стил им одговори:

„Невозможно. Мислев дека тој гол е мој 25.000. во кариерата“, се пошегува Ибра.