Славни

Знае да провоцира и разгори фантазија: Линдзи Вон само по гаќички „на работа“

Една од најуспешните и најдобри светски скијачки на сите времиња, сега веќе „пензионираната“ Линдзи Вон, како и многу други луѓе, во време на пандемија на коронавирусот, работните обврски ги извршува од дома.

Вон, која многумина ја сметаат за најубавата и најзгодна скијачка на светот, на својот Инстаграм објави интересно, но и провокативно видео.

Линдзи покажа колку е сериозна деловна жена дури и кога работи од дома. Но, сè изгледаше и делуваше сериозно,додека не стана од бирото, кога покажа дека не носи панталони или здолниште и работи само по гаќички.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn) on

„Состаноците преку Зум не бараат носење на панталони“, напишала Линдзи под видеото.

Advertisements
To Top