Ѕирнете во „Мериот“ – луксузниот хотел на скопскиот плоштад (галерија)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Мериот Хотели, брендот со потпис на MarriottInternational, го отвори својот прв хотел во Македонија, SkopjeMarriottHotel.

11.5.meriot1

Еве што се нуди од страна на услуги во луксузниот хотел:

СМЕСТУВАЊЕ
164 убаво опремени гостински соби, кои вклучуваат 108 Deluxe соби, 35 Executive соби, 6 Junior апартмани, 5 Executive апартмани, 8 Premier апартмани, 1 апартман за заменик-претседател и 1 претседателски апартман.

????????????????????????????????????

11.5.meriot8

Сите соби се опремени со пристап до брз интернет, луксузна постелнина со јоргани и памучни чаршави и перници, индивидуална контрола на системот за климатизација, ТВ со рамен екран 48”, канали со филмови со доплата, просторна работна маса и удобна бања. Политика на хотелот е дека пушењето е забрането.

РЕСТОРАНИ & ЛАУНЏ БАР

Нашиот главен ресторан „DistriktBar&Kitchen“, со дизајн на отворена кујна, ќе ви понуди невообичаено искуство со вкусно мени и пријателска услуга. Ресторанот е со пристап од улица • „DistriktBar“ е местото каде се спојуваат работата и задоволството, во кој се нуди прекрасен избор на локални вина и премиум коктели. • Лаунџ бар – поинтимно место, во кое се нуди избор од премиум алкохолни пијалаци.

11.5.meriot4

11.5.meriot3

ПРОСТОРИИ ЗА РЕКРЕАЦИЈА

Покриен базен со машина за пливање во место • Џакузи • Голем број простории за релаксација • Теретана& Фитнес центар • Спа центар со голем избор на професионални третмани • 4 типа на сауна • Третмани за убавина и третмани за коса.

11.5.meriot2

11.5.meriot5

УСЛУГИ ЗА ГОСТИТЕ

Брз безжичен интернет во јавните простории • Бизнис центар отворен 24 часа • Ексклузивен лаунџ бар • Услуги за перење и хемиско чистење во истиот ден • Сефови • Опрема за пеглање • Уреди за бесплатен чај и кафе.

СОСТАНОЦИ И КОНФЕРЕНЦИИ

8 места за одржување настани со вкупна површина од 800 m2 флексибилен простор за состаноци и конференции • Голема сала со простор за одржување состаноци со површина од 565 m2 (6000 ft2) со капацитет до 600 лица.

(Извор: еМагазин)