Ѕирнете во 90 милиони долари вредната палата од Опра Винфри

Ако се прашувате кои холивудски ѕвезди живеат во најскапите вили, тогаш веднаш можете на листата да ги пишете Елен ДеГенерис и Портиа де Роси, како и нивниот славен пријател Рајан Сикрист. Но, тронот на таа листа припаѓа на „кралицата на медиумите“, Опра Винфри.

Таа живее во палата чија вредност се проценува помеѓу 85 и 90 милиони долари. Нејзиниот имот во Монтекито се протега на 23.000 квадратни метри.

Има 6 спални соби и 16 бањи, базен, соба за пиење чај, терен за тенис, две домашни кино сали, вински подрум и други луксузи.

A post shared by Oprah (@oprah) on

Опра Винфри пред неколку месеци на гости во шоуто со Џими Кимел откри колку се разликува од „обичните смртници“. Призна дека не знае да си тури гориво во автомобилот, а во банка била само еднаш во последните 30 години.

A post shared by Oprah (@oprah) on