Ѕирнете како изгледа македонската фудбалска репрезентација во албумот на Панини за претстојното Европско првенство

Фудбалската репрезентација на Македонија ова лето ќе дебитира на Европското првенство откако минатата година остваривме историски успех преку баражот во Лигата на Нации.

Сега конечно колекционерите на албумот Панини ќе имаат можност да собираат сликички и од македонската репрезентација на едно големо натпреварување.

Кај нас албумот се уште не е стигнат, но почнува да излегува низ Европа, па веќе се појави и фотографија како ќе изгледа нашата репрезентација.