Спорт

Жесус во епизода: Каде беше кога бев никој!

Новата ѕвезда на Манчестер Сити, Габриел Жесус на многу инересен начин го прослави голот против Свонси, а денес го откри и значењето на својата прослава.

Жесус кога го постигна подебничкиот гол прослави така што алудираше телефонски разговор, а медиумите веднаш почнаа да нагаѓаат што би можело тоа да значи.

Денес Бразилецот откри дека прославата била посветена на неговата поранешна девојка која го ингнорирала додека играл во Палмеирас, но само што направил трансфер во Сити веднаш му испратила порака.

„Прославата беше посветена до мојата бивша девојка која не ми се јавуваше на телефон додека играв во Палмеирас, а кога присигнав во Сити веднаш ми испрати порака“, откри Жесус.

Advertisements
To Top