Затоа е голем: Гест на Меси за кој зборува цел свет (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Лионел Меси пред два дена го освои првиот трофеј со Аргентина откако триумфираше на Копа Америка.

Меси и дружината во финалето го победија Бразил со 1:0, а потоа почна големо славје.

Додека славеа Родриго де Паул почна да пее погрдна песна за Бразилците, а Меси покажа големина и го прекина соиграчот.