Заслужено: Милосављев ја има одбраната на колото во ЛШ (видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Голманот на Вардар, Дејан Милосављев со својата тројна одбрана на саботниот дуел против Монпеље се најде на врвот на листата со ТОП 5 одбрани во првото коло од ракометната Лига на шампиони.

Дејан Милосављев притоа е прогласен и за најдобар голман во првото коло од Лигата на шампионите, бидејќи беше најзаслужен за победата на Вардар против европскиот шампион Монпење.