Забеганиов си ја продава бабата на „Пазар 5“: „Зема пензија 15.000“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На фејсбук страната на „Пазар 5“ осамна бизарен оглас во кој Македонец ја нуди својата баба на продажба.

„Продавам баба, 68 години, има пензија 15.000. Цена по договор“, напишал тој.

Ова предизвика лавина гневни реакции кај луѓето што го виделе огласот. Некои дури и го пријавиле во полиција и во коментарите пишуваат дека од полицијата им рекле дека веќе стигнале преку 40 пријави за истиот случај. Други, пак, му посакаа еден ден и тој да биде продаден на истиот начин.

Извор: Репортер.мк