ЗА ПРВ ПАТ: Заедничко селфи на Ѓоковиќ и Федерер! (фото)

djokovic federer

1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Одличен вовев за „Лајвер купот“ каде што ќе бидат во ист тим.

Од 21-ви до 23-ти септември во Чикаго ќе се одржи „Лајвер купот“ каде што Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ ќе го претставуваат тимот на Европа против остатокот од светот.

Во исчекување на тој настан, тие одлично се забавуваат, а затоа сведочи и нешто кое досега немавме прилика да го видиме – заедничко селфи на Новак и Роџер!

Во тимот на Европа се: Роџер Федерер, Новак Ѓоковиќ, Александар Зверев, Григор Димитров, Давид Гофан и Кајл Едмунф.

За остатокот од светот настапуваат: Хуан Мартин Дел Потро, Кевин Андерсон, Џон Иснер, Диего Шварцман, Џек Сок и Ник Кирјос.

djokovic federer