Со насмевка и раскошен фустан шиен 280 часа Пенелопе Круз блесна на EMMY наградите


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Со својот грациозен шарм, раскошна насмевка и гламурозен фустан кој бил шиен цели 280 часа, Пенелопе Круз ја освои иницијалната атмосфера на овогодинешната манифестација за доделување на наградите EMMY.

Модниот дизајн на фустан вклучува 8.000 украсни парчиња – бели и расеани сини цвеќиња, мониста и пердуви, беа потребни 280 часа за неговото шиење.

Со минимална шминка, наметка од Channel и неодолива грациозност, кои суптилно го комплетираа нејзиниот стил, Круз ги освои симпатиите на јавноста.