За 20 минути „си лапна“ 3 милиони долари – тоа го може само Џеј Ло


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Хонорар од два милиони долари само за да се појави и дополнителен еден милион долари за „други трошоци“ – толку била искеширана славната музичка латино дива Џенифер Лопез за нејзиното присуство на отворањето на шопинг центар во Катар.

На отворањето на шопинг центарот Лопез испеала неколку песни, прецизно настапила точно 20 минути, а потоа учествувала и на панел дискусијата на тема женски права.

За сето ова мегапопуларната латиноамериканка добила вкупен хонорар од вртоглави 3 милиони долари. Џенифер Лопез нема проблеми да се врати во Катар по само една недела и да добие уште 1,2 милиони долари за 20 минутен настап на прославата на авиокомпанијата „Qatar Airways“