Временска прогноза за денешната среда


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Денеска, среда, 27. септември, времето во Македонија ќе биде сончево со умерена, а во јужните делови повремено со значителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 18 до 30 Целзиусови степени.