Во топ форма и на 52 години – таа заведува со провокативност


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Уште една холивудска ѕвезда со својот изглед и одржана линија докажува дека со правилен начин на исхрана и здрав живот, може да му се пркоси на забот на времето.

52-годишната актерка, Брук Шилдс, сподели фотографии од своето егзотично летување, а нејзиното згодно тело воодушеви мнгогумина. Брук која наредниот месец ќе наполни 53 години ја покажа одличната фигура на која може да позавидат и нејзините помлади колешки.

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) on

Холивудската актерка, инаку мајка на две деца вели дека успеала да го одржи своето тело здраво и витко, но и да ги прифати сите свои маани.

Шилдс за списанието Health говореше за своите несигурности кога била на врвот од својата кариера.

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) on

„Секогаш ме сметаа за атлетски градена или во превод – голема. Бев една од тие големите. За среќа, денес се прифатени многу различни типови на тело”, вели Шилдс