Во ходникот од клинички центар во Тетово пронајден мртво машко тело


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 23.40 часот во амбулантата на Интерно одделение во клиниката во Тетово, вработен во централата пронашол починато непознато машко лице.

Во Клиничкиот центар во Тетово вчеравечер бил пронајден починат маж. Неговото тело е предадено на обдукција за да се утврдат причините за смртта.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 23.40 часот во амбулантата на Интерно одделение во клиниката во Тетово, вработен во централата пронашол починато непознато машко лице.

При извршен преглед над телото на починатиот била забележана крв во пределот на носот.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Тетово, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.