Во Англија сигурни: Лукаку прави трансфер на годината!


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Францускиот шампион ПСЖ, припрема „бомба“ во јануарскиот преоден рок и ќе се обиде да го донесе напаѓачот на Евертон, Ромелу Лукаку, пренесуваат англиските медиуми.

ПСЖ очајнички бара напаѓач бидејќи е јасно дека по заминувањето на Златан Ибрахимовиќ, Единсон Кавани, не може сам да го носи нападот.

Информациите од Англија говорат дека ПСЖ, уште во јануари, ќе се обиде да го реализира трансферот на Лукаку и дека за него „светците“ се спремни да платат 70 милиони евра.

Лукаку изјави дека нема преговори помеѓу двата клуба, но дека постои интерес на ПСЖ за неговите услуги.

„Мојот менаџер ништо не ми кажал. Сеуште немаме добиено потврда „црно на бело“, но јас лично многу го почитувам ПСЖ. Долг е патот до трансферот, но знам дека постои интерес на неколку екипи“, изјави Лукаку.