Виц: Трпе и јајцата


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Го тера Трпе жена му да оди во продавница:

Стани, оди до продавница купи јајца.

А тој пробува да се прави вицкаст:

Имам две јајца, доста се?

А тие може да се јадат?

Не, ама може да се лижат.

Е, утре сабајле кога ќе станеш нив да си ги излижеш.