Виц: Свадба после забрана за македонска музика


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Откако стапи на сила законот за забрана за емитување на македонска и српска музика, ситуација на една свадба – музикантите најавуваат:

Ги каниме младенците да ја отворат свадбата со свадбениот валцер на Killing Me Softly… А сега, го каниме кумот да го поведе орото на Master of Puppets од Металика. После тоа ја каниме свекрвата да поведе и да се разигра на I Aint Your Mama.