Виц: Што им е заедничко на Фејсбукот и еболата?


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Муабетат двајца другари, и двајцата женети, па едниот му вели на другиот:

– Научниците велат дека симптоми на еболата се: потење, слабост, дијареа и болки во стомакот ….

– Па што бе, брат?!

– Знам како им е на тие што заболеле од оваа страшна болест. Исти симптоми добив синоќа, откако видов како жена ми седнува на компјутерот, а Фејсбук профилот сум си го оставил вклучен.