Нема шпици и се склопува како чадор – футуристички велосипед кој се носи во ранец


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Италијанскиот продукт дизајнер Џанлука Сада го претстави прототипот на новиот велосипед без шпици, кој може да се преклопи во големина на еден чадор, што го прави совршен за патниците кои одат на многу кратки патувања.

2.9.Sada-Bike1 2.9.Sada-Bike3

„Тркалата немаат шпици, така што целиот систем се склопува со едно движење, а делот за пакување, исто така може да се користи и како ранец“- вели Сада.

2.9.Sada-Bike4 2.9.Sada-Bike5

„Овој велосипед има посебен систем за закотвување на тркалата кој користи помали тркала кои се сместени во мала рамка и специфичен уред за стегање, кој ќе ви овозможи да го склопите велосипедот брзо и лесно, користејќи го специјалниот пакет како трендовски ранец.“

2.9.Sada-Bike6