Виц: Шофер со плата од милион евра


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Што работиш ти во животот бе, брат?

Шофер, брат.

Аман бе? Колку земаш плата?

Па, над милион евра.

Не ме зезај! Кај работиш бе, брат?

Во Формула 1.